پیشنهاد استفاده از روش قرعه‌کشی

بورس پرس - معاون وزیر صنعت از مصوبات جدیدی برای محدودیت در خرید و فروش خودروها و درخواست اخذ مالیات از صاحبان درآمدهای بالا و اتفاقی و پیشنهاد استفاده از روش قرعه کشی در پیش فروش ها خبر داد.
تابش افزود: خودرو سازان هنگام ثبت نام مکلفند به اعمال محدودیت‌هایی برای متقاضیان مانند سن بیش از 18 سال و برخورداری از گواهینامه رانندگی و عدم خرید از گذشته هستند. همچنین دارندگان پلاک جاری نمی‌توانند ثبت نام کنند . علاوه بر این خدمات پشتیبانی خودروهایی از زمان تحویل تا سه ماه برای استفاده اقدام نشود ، باطل و سند خودروهای ثبت نامی تا یک سال در رهن قرار می‌گیرد.
 از وزارت اقتصاد نیز خواسته شد از صاحبان درآمدهای بالا و اتفاقی ، مالیات اخذ شود و اگر حتی یک خودرو توسط بازرسان سازمان حمایت در پارکینگ‌های عمومی و شرکت‌های خرید و فروش خودرو پیدا شود که بیش از سه ماه بلااستفاده بوده در حکم اختفا و احتکار خواهد بود.
تابش از پیشنهاد باز بودن سایت فروش خودرو سازان و استفاده از روش قرعه کشی خبر داد و گفت : مقرر شد تولید ایران خودرو و سایپا از 900 هزار دستگاه سال جاری به یک میلیون و 200 هزار دستگاه افزایش یابد تا کمبود خودرو نیز وجود نداشته باشد.